Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nalíčené oči

Jak nalíčit oči, když je máte příliš daleko od sebe, nebo naopak blízko? Máme pro vás návod, jak víčka správně vybarvit a vystínovat. Aplikaci usnadní kvalitní štětce.

1.
Příprava
 

Před samotným líčením je dobré oční víčka přetřít make-upem či pudrem, stíny budou lépe držet.

Bázi pod oční stíny pro běžné denní líčení nanášet nemusíte, je vhodná spíše na večer a pro ženy, které mají celkově velmi mastnou pokožku. V takovém případě báze zamezí slévání stínů do tenkých linek.

2.
Stínování
 

Typ stínování volíme podle umístění a tvaru očí. Správně by se mělo mezi naše oči přesně vejít pomyslné třetí.

Fotogalerie

"Běžně aplikujeme nejsvětlejší stín do vnitřního koutku a směrem ven ztmavujeme. Je-li vzdálenost mezi očima větší, pak světlý stín vypustíme a postupujeme tak, že již od vnitřního koutku nanášíme tmavší stín, který oči opticky přiblíží," vysvětluje vizážistka Aneta Menclíková z Bomton Centra krásy.

Máme-li oči naopak příliš blízko u sebe, naneseme do vnitřního koutku co nejsvětlejší stín, který je pomůže oddálit.

U očí posazených ideálně taktéž používáme k vnitřnímu koutku oka světlejší stín, ovšem nemusí být v takové intenzitě.

Poté, co na víčko i na plochu pod obočí naneseme podkladový stín ve světlé či tělové barvě, který pomůže pohled rozjasnit, můžeme začít se stínováním.

Nemusíte složitě přemýšlet, kam stín nanést, správnou volbou bývá oční oblouk. Do záhybu nad okem nanášíme tmavší barvu, kterou pak speciálním štětečkem jemně rozmažeme do neurčita. Měly byste se vyhnout ostrým hranám a přechodům.

Pokud potřebujeme oko ještě více zvýraznit, můžeme vést těsně nad řasami tenkou oční linku. Jak ji perfektně vytvořit čtěte zde.

"Na denní líčení se hodí spíše světlejší či přirozené a tělové tóny (pastelové, bronzová, béžová apod.), na večer můžeme přitvrdit a oko více zvýraznit. Třeba pomocí nesmrtelného kouřového líčení," vysvětluje Aneta Menclíková.

"Opálené" líčení
 

Klasická varianta počítá s černou či antracitovou, ale vybrat si můžete i jiné temné barvy. Obzvlášť tento podzim jsou in tóny inkoustu, temně zelené, čokoládové.

U "kouřovek" postupujeme v podstatě stejně jako u denního líčení, pouze přidáme na intenzitě a stíny si můžeme dovolit protáhnout do stran a dosáhnout tak kočičího pohledu.

Nezapomeňte na řasenku, která pohled "otevře". Na den postačí jedna až dvě vrstvy, na večer výraz zdramatizujete dalšími vrstvami. Kvalitní řasenka by řasy neměla slepit.

3.
Tipy a triky
 

 

  • Nevíte, jakou barvu stínů zvolit? Většinou se líčíme tak, aby make-up ladil k oblečení či k doplňkům. Univerzální je také tzv. nahé líčení, kdy pouze sjednotíme víčko tělovou barvou, lehce zvýrazníme tenkou linkou a zakončíme řasenkou.
  • Ideální tvar oka je mandlový. Líčením očí tedy korigujeme tvar, není-li ideální. Svěšené vnější koutky pomůže opticky pozvednout tmavší linka se zvednutým koncem.
  • Pokud máte malé či zapadlé oči, vyvarujte se kouřového a příliš tmavého líčení očí. Černá má tendenci zmenšovat, takže volte spíš světlé barvy. A potřebujete-li více zvýraznit, z temných tónů volte nikoli černou, ale například šedou, hnědou, tmavě modrou, tmavě fialovou a podobně.

 

4.
Druhy očních stínů
 

Kompaktní: jedná se o nejrozšířenější druh, vyrábí se v nejvíce odstínech, ať už tělových, pastelových či velmi intenzivních. Poměrně snadno se aplikují.

Mastné/krémové: zaručí intenzivní efekt, často lesklý či se třpytkami, v takovém případě se hodí spíše na večer či na slavnostní líčení. Je potřeba naučit se s nimi zacházet, aplikace není tak jednoduchá jako u kompaktní varianty.

Pigmenty: jedná se o stíny, které mají konzistenci jemného prášku. Používají se často spíše k rozjasnění, protože s nimi nedosáhneme velké intenzity.

 
 
 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 10178
Měsíc: 273
Den: 9